آژانس تبلیغاتی آدورا
بالا

بلاگ

تکنولوژی و تعصب!
۱۳۹۸.۱۲.۱۷

از ابتدای تاریخ تعصب جز لاینفک جامعه انسانی و دلیل بسیاری از جنگهای بزرگ بوده، تعصبات نژادی، تعصبات مذهبی، تعصبات قبیله ای، تعصبات کشوری، تعصبات سیاسی و اخیرا تعصبات مدرن!!!

بله تعصبات مدرن هم داریم، درسته که مدرنیته و علوم جدید بشر رو به کنار زدن تعصبات و استفاده از عقلانیت برای پیشرفت بیشتر تشویق کرده ولی عملا تعصبات جدیدی به واسطه همین پیشرفت تکنولوژی به وجود اومده!

حتما تا الان بارها وسط دعوای طرفداران اپل و سامسونگ، طرفداران ماشین های آمریکایی و آلمانی و یا طرفداران لینوکس و ویندوز بودین اگه خودتون یه طرف دعوا نبوده باشین. حتی درجماعت برنامه نویس که گروهی پیشرو محسوب میشه هم تعصبات رسوخ کرده، طرفداران زبان های مختلف، فریمورکهای مختلف، IDE  های مختلف و …! چطور میشه که بشر روی چیزی مثل تکنولوژی که همیشه در حال به روز رسانی و تغییره تعصب پیدا می کنه!؟
تعصبات مدرن هم مثل تعصبات باستانی از تبلیغاتِ وسیع گروهی کوچک مثل سرمایه داران یا صاحبان قدرت برای گروهی بزرگ که مردم باشند، به وجود آمده تا اون گروه کوچک بتونه از اون گروه بزرگ به عنوان مینیون های خودش در عرصه تبلیغات استفاده کنه!

آیا بهتر نیست جای مینیون بودن، تعصب رو کنار بزاریم و انحصار رو بشکنیم تا هم فرصت برابری برای رشد کوچکترها فراهم بشه و هم سرعت رشد علم و تکنولوژی چند برابر بشه؟