آژانس تبلیغاتی آدورا
بالا

بلاگ

خلاقیت و ایده پردازی در طراحی رابط کاربری

ما می خوایم اینجا براتون راه هایی رو بگیم که باعث می شه در طراحی وبسایت و اپلیکشن از تقکر خلاق و حس شهودی برای درک تجربه کاربری بهتر استفاده کنید.

برای شروع 3 تا سوال از خودتون بپرسید :

  1. در دیزاین دنبال چی هستید؟
  2. کجا باید دنبال اون بگردید؟
  3. چطوری اطلاعات بدست اومده رو ذخیره کنیم؟

الان جواب سوال اول رو میدیم
اول بدونید که برای کجا کار می کنید! و تفاوت طراحی برای جاهای مختلف رو درک کنید. مثلا فرق زیادی بین طراحی برای یک اپلیکشن شرکتی وجود داره با یک بازی. پس با هدف اینکه دارید برای کجا کار می کنید منبع الهامتون متفاوت خواهد بود. مثلا کسی که از یک اپلیکشن شرکتی استفاده می کنه خیلی ازطراحی بازی گونه استقبال نمی کنه و برعکس یه گیمر عاشق اون می شه.
پس با یافتن پاسخ اولین سوال، می قهمید که باید به کدوم منبع الهان نزدیک تر بشید.
برای اجزای مختلف مثل گرید و رنگ بندی می تونید از منبع های مختلف استفاده کنید.
اصلاااااا نگران نباشید شما می تونید ار چند منبع الهام مختلف استفاده کنید و با دیدن نگرش های مختلف از یک موضوع جرقه ی یک ایده ی خارق العاده به ذهنتون خطور کنه.

حالا جواب سوال دوم اینکه کجا اصلا دنبال منبع الهام باشیم ؟ برای جمع کردن ایده منابع زیادی وجود داره یه سری هاش مثل وبسایت های :

حالا جدا از اینها تو صفحات مجازیتون هشتگ های مربوط رو دنبال کنید.
از نکته های جذاب گشت و گذار اینترنتی بخشی از کارتونه و اون رو می شه مطالعه دیداری نامید.
یکی از کارایی که خیلی بهتون کمک می کنه اینه که هنگام بررسی و مشاهده نمونه های مشابه به ایده ی خودتان، ویژگی وبسایت و اپلیکیشن را یادداشت کنید (کلا نت برداری از ایده بقیه باعث می شه که خودتون هم ذهنتون باز بشه و ممکنه یه ایده خفن همون موقع بیاد سراغتون)

حالا سوال سوم اینه که چطور از این منابع استفاده کنیم ؟ ذخیره کردن قبلا کار سختی بود چون دیزاینرها مجبور بودن واسه اینکار مجموعه از عکس و مجله و … هر جا میدیدند توی کشوهای میزشون ذخیره کنند اما امروزه اپلیکیشن ها و ابزارهای انلاین زیادی برای ذخیره اطلاعات وجود داره که می توانید بر اساس نوع موضوع و تصاویر آنها طبقه بندی کنید.

چند اپلیکیشن و وبسایت:

تخته های دیواری برای نوشتن ایده ها و قرار دادن عکس ها هم گزینه خوبی هستند، زیرا موقع کار کردن جلوی چشمتان هستند و دائم به پرورش ذهن شما کمک می کنند.

امیدوارم مفید واقع شده باشه براتون .