آژانس تبلیغاتی آدورا
بالا

بلاگ

مزایای ایمیل مارکتینگ

برای کسب و کارهای کوچک، تصمیم گیری برای چگونه خرج کردن بودجه بازاریابی، خود یک کسب و کار جدیست. می خواهید در حین جذب کردن مشتریان حال حاضر، سرنخ های جدیدی به دست بیاورید، اما شما باید از به صرفه بودن و اثر بخش بودن تاکتیک های دیجیتال مارکتینگ خود مطمئن شوید.

پس پاسخ چیست؟

بازاریابی ایمیلی (ایمیل مارکتینگ)

با اینکه ایمیل مارکتینگ مدت زمان زیادی است که وجود دارد، همچنان نتایج قابل توجهی را به خصوص برای کسب و کارهای کوچک و متوسط در پی دارد. حتی با وجود رشد محبوبیت دیگر ابزار بازاریابی مانند شبکه های اجتماعی، ایمیل مارکتینگ همچنان یکی از بهترین تاکتیک ها برای دستیابی و جذب مخاطبین هدف به شمار می رود. در این مقاله به 25 مزیت استفاده از ایمیل مارکتینگ می پردازیم و مرور می کنیم که این ابزار چطور به تولید سرنخ، تبدیل و سودآوری کسب و کار شما کمک خواهد کرد.

1- مشتریان شما هر روز (یا به طور مرتب) ایمیل خود را چک می کنند.

شما در طول روز چند بار ایمیل های خود را از طریق کامپیوتر یا موبایل چک می کنید؟ آنها چه مربوط به کار باشند یا شخصی، اکثر مردم ایمیل های خود را روزی 1 بار چک می کنند تا ببینند چه پیغام جدیدی دریافت کرده اند. این برای کسب و کارهای کوچک و حتی متوسط یعنی این که می توانند به راحتی و به طور مرتب در معرض دید مشتریان هدف خود قرار بگیرند. این حقیقت ساده که مشتریان شما ایمیل هایشان را به صورت روزانه بررسی می کنند مهمترین مزیت برای شماست.

2- شما می توانید کاربران بیشتری را با ایمیل مارکتینگ به مشتری تبدیل کنید.

یک مزیت عمده ایمیل مارکتینگ نسبت به دیگر ابزار دیجیتال مارکتینگ، بالاتر بودن نرخ تبدیل این روش است. در واقع، به گزارش مک کنزی ارزش رتبه یک ایمیل به طور میانگین 3 برابر بیشتر از یک پست در شبکه های اجتماعی است. پس از ایجاد یک استراتژی ارتباطی موثر، کسب و کار شما نرخ تبدیل بیشتری از طریق ایمیل کسب خواهد کرد. با ایجاد ایمیل هایی که به خوبی نوشته و طراحی شده باشند و با یک call -to-action مناسب، برند شما مخاطبین را بر این می دارد که در سفر مشتری، قدم دیگری را بردارند و به تبدیل به مشتری شدن، نزدیک تر شوند.

3- مقرون به صرفه تر از دیگر روش های سنتی و جدید بازاریابی است

ایمیل مارکتینگ در مقایسه با ابزار سنتی پست مستقیم و رسانه های چاپی به مراتب ارزان تر است. در حالیکه به طور معمول برای بازاریابی های مبتنی بر رسانه های چاپی، شما هزینه های کاغذ، چاپ، فضای تبلیغاتی،  و … را باید پرداخت کنید، ایمیل مارکتینگ تنها به مقداری سرمایه گذاری در زمان، طراحی و تولید محتوای مناسب احتیاج دارد. در کنار هزینه کم اجرای ایمیل مارکتینگ، آمار جذابی در مورد بازگشت سرمایه (ROI) این ابزار وجود دارد. بر اساس گزارش DBS Data، کسب و کارها می توانند انتظار بازگشت مثدار 38$ در برابر هر 1$ هزینه را از ایمیل مارکتینگ داشته باشند.
متاسفانه آمار دقیقی به علت نبود زیرساخت و ابزار درست در ایران برای محاسبه نسبت و مقدار بازگشت سرمایه وجود ندارد.

4- می توانید چرخه فروش خود را خودکار کنید.

اتوماسیون ایمیل مارکتینگ این امکان را به شما می دهد که چرخه فروش خود را به صورت خودکار پیش ببرید. کسب و کار شما می تواند از ابزار اتوماسیون ایمیل برای ایجاد کمپین های بازاریابی قطره ای استفاده کنید، که در آن ایمیل ها به صورت خودکار به مخاطبین بر اساس برنامه زمان بندی ارسال می شوند و به شما کمک می کند تا در مقاطع مختلف با مشتریان در ارتباط باشید.  همچنین شما می توانید اتوماسیون خود را طوری تنظیم کنید تا نسبت به رفتار کاربر در وبسایت شما پیغام های مرتبط دریافت کند. برای مثال اگر مشتری صفحه محصول و قیمت آن را در وبسایت شما دید، و بدون انجام خرید، سایت شما را ترک کرد، شما می توانید با ارسال ایمیل خودکار برای او، و ارائه اطلاعاتی جذاب یا حتی تخفیف وی را به طور کامل از محصول و شرایط فروش آگاه کنید.

5- به بالا رفتن ترافیک وبسایت شما کمک می کند

پیغام های ارسالی از طریق ایمیل مارکتینگ می تواند ترافیک ورودی به وبسایت شما را بالا ببرد. شما می توانید از طریق محتوای ایمیل، به محتوای سایت خود لینک دهید یا با ایجاد CTA های مناسب، از مخاطبین بخواهید به سایت مراجعه کنند و کار خاصی را انجام دهند. اگر می خواهید CTA شما به درستی عمل کند، بهتر است از دکمه های رنگ دار و متمایز نسبت به محتوای سایت استفاده کنید تا برای مخاطبین خوانا تر باشد و از طریق آن به وبسایت شما مراجعه کنند.برای مشاوره رایگان اینجا کلیک کنید

6- ایمیل مارکتینگ  به راحتی قابل اندازه گیری و پیگیری است.

با ایمیل مارکتینگ شما به راحتی می توانید ببینید چند نفر ایمیل شما را باز کرده اند، خوانده اند، روی کدام لینک ها کلیک کرده اند و … این شما را قادر می سازد تا بفهمید کمپین ایمیل شما موفق بوده است یا خیر و چه مقدار بازگشت سرمایه برای کسب و کار شما انجام شده است. همانطور که شما عنوان ایمیل، موضوع، محتوا و انواع پیشنهادات را در ایمیل های خود در نظر می گیرید، می توانید ببینید که کدام یک از آنها آمار بهتری برای کسب و کارتان به ارمغان می آورند.

7- با ایمیل مارکتینگ می توانید آگاهی از برند خود را افزایش دهید.

آگاهی از برند (Brand Awareness) یکی از مهمترین مزایای استفاده از ایمیل مارکتینگ است. ایمیل مارکتینگ به شما کمک می کند تا بوسیله پیغام ایمیل، برند شما را به اینباکس مشتریان جدید احتمالی خود برسانید. هر چه قدر این ارتباط با مشترکین ایمیل شما دنباله دار تر باشد، احتمال فکر کردن آنها در ارتباط با برند شما هنگامی که دنبال محصول یا خدمات شما هستند، بیشتر می شود

8- مردم ایمیل را ترجیح می دهند.

مشتریان شما علاقمند دریافت ایمیل های بازاریابی شما هستند چرا که به طور معمول به همین دلیل مشترک شما شده اند.  در واقع، بر اساس آمار مارکتینگ شرپا، 72% از آمریکایی های بالغ ترجیح می دهند از شرکت ها و سرویس دهندگان ایمیل دریافت کنند. در حالیکه این آمار برای دریافت اطلاعات از طریق شبکه های اجتماعی تنها 17% برای همان جامعه آماری است.

9- شما می توانید برای گرفتن بهترین نتیجه، کمپین های ایمیل مارکتینگ خود را هدف گذاری کنید.

یکی دیگر از مزایای بزرگ ایمیل مارکتینگ بخش بندی فهرست مشترکین می باشد.  این امر به شما امکان می دهد تا فهرست مشترکین خود را بر اساس علاقمندی های، شخصیت، جنسیت، رفتار و … در بخش ها و گروه های مختلف قرار دهید. پس از انجام این کار می توانید محتوای هدف مند تری از طریق ایمیل های خود را برای مخاطبین خاص هر محتوا ارسال کنید. این امر باعث ارتقای ارتباط  و ارزش آن می شود، که می تواند دلیل بسیار خوبی برای بالا بردن نرخ تبدیل شود.

10- ایمیل مارکتینگ به افزایش اعتبار شما کمک می کند.

مصرف کنندگان علاقمند به برقاری ارتباط و انجام معامله با شرکت هایی هستند که بتوانند آنها را دوست داشته باشند و به آنها اعتماد کنند. ایمیل به شما این فرصت را می دهد تا با ارسال اطلاعات کاربردی و مفید برای مشترکین خود، اعتبار لازم را به دست بیاورید. بسیاری از کسب و کارهای به صورت ماهیانه اطلاعاتی را برای مشترکین خود ارسال می کنند تا بتوانند همیشه با آنها در ارتباط باشند.  با تهیه و تولید اطلاعات مرتبط و مفید برای مصرف کنندگان، کسب و کارها می توانند برای خود اعتبار ایجاد کنند و در ذهن آنها تبدیل به رهبر صنعت مرتبط به خود باشند.

ادامه در مقاله بعد…

منبع: lyfemarketing.com